Stypendium Starosty Działdowskiego dla Aleksandry Zientarskiej

Wczoraj, 24 września 2019 roku, miała miejsce piękna uroczystość – uhonorowano najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wręczając im Stypendium Starosty Działdowskiego.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło i naszej absolwentki – Aleksandry Zientarskiej, która podczas trzech lat nauki dała się poznać jako uczennica, która zawsze wzorowo wypełniała obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły. Ola reprezentowała klasę, szkołę w konkursach (wraz z drużyną zajęła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”) i olimpiadach (Olimpiada Literatury i Języka Polskiego), aktywnie uczestniczyła w pracach na rzecz szkoły, klasy, miasta, środowiska. Godnie reprezentowała szkołę na zewnątrz – w roku szkolnym 2017/2018 była Stypendystką Prezesa Rady Ministrów, a w roku 2019 zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie 25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce. Ola uzyskała z obowiązkowych przedmiotów maturalnych średnią 92%.

Prezentujemy List gratulacyjny, jaki otrzymała Dyrektor Szkoły pani Dorota Sadowska, która wraz z rodzicami Aleksandry Zientarskiej uczestniczyła w uroczystości wręczenia Stypendiów, bowiem sama Ola już jest w Toruniu, gdzie na UMK rozpoczyna studia dzienne na Wydziale Ekonomii.

Jesteśmy niezwykle dumni z takiej absolwentki!!!