Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III

Uczniowie klasy 1a w ramach lekcji podstawy przedsiębiorczości wzięli udział w projekcie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”. Celem akcji było przybliżenie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.

Liceum w Lidzbarku uczestniczy już po raz trzeci w programie Ministerstwa.

Tegoroczną edycję wyróżniała wyjątkowość materiałów dydaktycznych. Pomocą w nauce służyła bowiem gra planszowa „Czas na Start-up!”. Podczas gry uczniowie mogli się wcielić w młodych przedsiębiorców, stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Każdy uczestnik gry rozwijał własny start-up, aby stworzyć ten najlepszy na rynku. Wśród pozostałych materiałów dydaktycznych znalazły się też: film animowany, prezentacja, karta pracy i broszura o Unii Europejskiej.

Dodatkowym atutem tegorocznego programu jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w turnieju gry planszowej „Czas na Start-up!”, będącym pokłosiem projektu.