Zapraszamy na wystawę „Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej”

Szanowni Państwo,

w imieniu Prezesa Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP   mamy zaszczyt zaprosić  na uroczyste otwarcie patriotycznej wystawy: „Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej”.

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 4 marca  2019 roku o godz.11  w auli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im.K.K. Baczyńskiego                                                  w Lidzbarku  przy ul. Garbuzy  20. 

 

W programie:

  • odczyt na temat działalności gen. Kazimierza Sosnkowskiego,
  • monodram  mjr Stanisława Brodackiego (emerytowany aktor),
  • degustacja  chleba Legionów przygotowanego według receptury z okresu I wojny światowej

 

            Wystawa „Pamięci Tych, co odzyskali Niepodległą”. składa się z wielkoformatowych tablic zawierających archiwalne zdjęcia, pozyskanych  z Narodowego Centrum Cyfryzacji i Muzeum Wojska Polskiego prezentujących  wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości poprzez pryzmat działania i współpracy Józefa Piłsudskiego  i Kazimierza Sosnowskiego. Przyjaźń, która połączyła te dwie wielkie postacie naszej  historii miała realny wpływ na powrót Polski na mapy świata.

 

            Wystawa powstała przy wsparciu Rodziny gen. Kazimierza Sosnkowskiego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Narodowego Centrum Cyfryzacji, Muzeum Wojska Polskiego, Fundacji Moda na Warmię i Mazury, Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, Olsztyńskiej Loży BCC i Piekarni Tyrolska.